دومین سمپوزیوم مدیران پروژه

سرانجام پس از ماهها تلاش و کوشش کلیه عزیزان و دست اندرکاران و با حضور فراتر از انتظار مدیران و کارشناسان ارشد بسیاری از سازمانهای دولتی و خصوصی دومین سمپوزیوم بین المللی مدیران حرفه ایی پروژه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. که در ذیل گزارش تصویری این مراسم به حضور تقدیم میگردد:

 

پس از پذیرش میهمانان و شرکت کنندگان و صدور کارت ورود که از ساعت 7:30 صبح آغاز شده بود در ساعت 8:30 با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی ایران برنامه های سمپوزیوم دوم به صورت رسمی شروع شد.

آقای مهندس معین به نمایندگی از شرکت پیشرو مدیریت پیران PMPiran ضمن خوش آمد گویی به حضار با بیان برخی دغدغه های موجود در مبحث مدیریت پروژه برنامه را آغاز کردند.

پس از آن اولین ارائه مطلب به صورت مجازی و توسط آقای دکتر رالف فردریش معرفی مدل بلوغ تیم های مجازی (VTMM) مورد بررسی قرار گرفت که اهمیت موضوع تیمهای مجازی و برخی تجربیات ایشان در ارتباطاتهای مجازی ارائه شد.

جناب آقای مهندس حاجی حسین زاده از پروژه بزرگ فروزان و اقدامات موفق و ناموفقی که انجام دادند تا پروژه به نتیجه برسد تجربیاتی را بیان کردند.

شرکت کنندگان دقایقی به استراحت و ایجاد ارتباط با یکدیگر پرداختند.

آقای مهندس رئیس زاده از ابر پروژه شاندیز گفتند و اقداماتی که انجام دادند تا سرعت انجام یرخی کارها را افزایش دهند و رکورد بتن ریزی ایران و جهان را جا به جا کنند.

دکتر شعفی بسیار با انرژی برخی مهارتهای مورد نیاز مدیران پروژه را برای مدیریت بهتر پروژه ها معرفی کردند و کاربرد آنها را توضیح دادند.

صرف ناهار و استراحت برنامه بعدی بود…

آقای مهندس صفری از رویکرد جدید مدیریت چابک در انجام پروژه ها و تفاوتهای آن با رویکرد های قدیمی صحبت کردند.

در برنامه ایی ویژه آقای معتقدی از تاریخچه مدیریت پروژه های ایران باستان با قدمت 3500 سال مانند چغازنبیل و تخت جمشید گفتند و برخی پروژههای معماری متاخرتر تا دوران قاجاریه و نحوه اجرا و مدیریت پروژه ها و تطابق آنها با استاندارد مدیریت پروژه را توضیح دادند.

فرصتی دیگر برای استراحت و گپ های دوستانه

دکتر پرچمی با روش بسیار ساده و گاه آمیخته با طنز مفاهیم پیچیده حقوقی حاکم بر قراردادها را تشریح کردند و از اهمیت پایبندی به قول و قرارها گفتند.

در پایان با تقدیر و قدردانی از اساتید و حامیان سمپوزیوم و همچنین برخی اعضای کمیته های علمی و سیاست گذاری سمپو زیوم، مراسم به پایان رسید.

× اگه سوالی درباره سمپوزیوم دارید از من بپرسید