مهندس مصطفی بختیاری

سلام! من مصطفی بختیاری هستم، متخصص مدیریت پروژه و کسب و کار با بیش از 12 سال سابقه کاری در این حوزه. دارای مدرک دکتری مهندسی صنایع از دانشگاه تهران و گواهینامه‌های PMP و PBA از موسسه‌ی PMI آمریکا هستم که نشان‌دهنده تخصص و عمق آشنایی من در زمینه مدیریت پروژه‌های پیچیده است.

تخصص‌های من در مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK و مدیریت پروژه‌های چابک بر اساس راهنمای Scrum است. همچنین، تجربه در مربیگری Business Agility بر اساس روش SAFe را نیز دارم. از جمله مهارت‌های من، مدیریت و یکپارچه‌سازی زنجیره تامین، طراحی CROSS DOCK، و ارائه مدل‌های ریاضی برای بهینه‌سازی فرآیندها می‌باشد.

یکی از مهمترین لذت‌ها و علاقه‌مندی های من انتقال دانش و تجربیاتم در زمینه مدیریت پروژه و کسب و کار در دوره‌های تدریسی، در دانشگاه‌ها و شرکت‌ها برای دانشجویان و کارکنان، است. همچنین، با برگزاری دوره‌های آموزشی آمادگی آزمون PMP و PBA و MBA مدیریت پروژه در دانشگاه‌ها و شرکت‌ها، به تقویت مهارت‌های مدیریت پروژه‌ی کارآمد در جامعه کسب‌وکاری کمک می‌کنم.

از سوابق کاری‌ام می‌توان به همکاری با شرکت‌های بزرگ و معتبر در زمینه‌های مختلف اشاره کرد. اجرا و مشاوره‌ی مدیریت پروژه‌های مهم و حیاتی در شرکت‌هایی مانند مانا انرژی پاک، پترو فرایند کرخه، و شهرداری تهران و برگزاری دوره های سازمانی برای سازمان‌هایی مانند بانک شهر، سامان‌تل، همراه اول، شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، شرکت پیمانکاری کان آذین، شرکت صنعت و تجارت هیراد، ایرانسل، و شرکت JTI از جمله تجربیات موفقیت‌آمیز من می‌باشد.

همچنین افتخار همکاری و تدریس در دانشگاه های آزاد کرج، امیرکبیر و علامه طباطبایی را داشته‌ام.

در حال حاضر هم من به عنوان مدرس، مشاور و عضو هیئت مدیره‌ی شرکت محترم PMPiran مشغول به فعالیت و توسعه‌ی مهارت های مدیریتی در سطح سازمان ها هستم.

عنوان سخنرانی:

“به سرباز‌ها نبازیم! “

چکیده سخنرانی :

تعصب در افکار و عقاید، داشتن پیش فرض های ذهنی، با سوگیری و پیش فرض در جلسات حاضر شدن، توجه نکردن به مستندات و فکت های دیگران و پا فشاری بر ایده و نظری که خودمان داریم، ما را تبدیل به شخصیتی می‌کند به نام سرباز. در این ارائه سعی خواهیم کرد که با این شخصیت بیشتر آشنا شویم و در کنار بر شمردن معایب این شخصیت، مزایای آن را نیز بازگو کنم، و در انتها هوشیار باشیم که سربازهای زیادی در کنار ما کار میکنند و همکارمان هستند، در وهله ی اول باید تلاش کنیم که یکی از آن ها نباشیم، و از طرفی غائله را نیز به آن‌ها واگذار نکنیم.