لوگو هدر نهمین سمپوزیوم

4 توصیه برای بهره گیری بیشتر از سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه

 • به موقع در محل برگزاری رویداد حاضر شوید
  حضور به موقع و حتی زودتر از موعد مقرر در محل برگزاری، فرصت آشنایی با مکان و دیدار افراد قبل از شروع رویداد را به شما خواهد داد. حتی شاید بتوانید کار شبکه‌سازی را قبل از شروع رسمی رویداد آغاز کنید!
 • وسایل لازم را به هم‌راه داشته باشید
  هر رویداد یک فرصت جدید برای یادگیری‌ست. سمپوزیوم مدیران حرفه‌ای پروژه هم از این قاعده مستثنی نیست. از قبل به این فکر کنید که دقیقا به چه ابزارهایی نیاز خواهید داشت. مثلا اگر می‌خواهید صدای یکی از سخنرانان را ضبط کنید یا از کل سخنرانی‌ها یادداشت بردارید، به فکر وسیله‌ی ضبط و باتری آن و کاغذ و قلم باشید. البته طبیعتا برخی از این ابزارها در محل رویداد در دسترس خواهند بود اما بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید و از قبل به فکر باشید.
 • یاد بگیرید!
  سخنرانان سمپوزیوم افرادی هستند که تجربه‌هایی بسیار غنی از دوران فعالیت حرفه‌ای‌شان دارند. هر لحظه از سخنرانی‌ها می‌تواند یک نکته‌ی جدید و یک درس‌آموخته‌ی مهم برای شما باشد. علاوه بر سخنرانی‌ها، در وقت استراحت هم حواس‌تان به صحبت‌ها باشد. احتمالا متوجه چیزهای جالبی خواهید شد.
 • شبکه‌سازی کنید
  رویداد بهترین فرصت برای گسترش شبکه‌های ارتباطی و حرفه‌ای افراد هستند. رابطه‌های ساخته‌شده در این رویداد می‌توانند تاثیراتی عمده و بلندمدت روی زندگی حرفه‌ای شما داشته باشند. احتمالا می‌دانید که در بازار کار امروز، رابطه چه‌قدر تاثیرگذار است. یک دوست حرفه‌ای می‌تواند در مشکلات آینده‌ی شما راه‌گشا باشد و مسیر شغلی‌تان را عوض کند. البته شما هم باید تلاش کنید که این نقش را برای دیگران ایفا کنید.

در ششمین سمپوزیم مدیران حرفه‌ای پروژه، فرصت‌های زیادی برای شبکه‌سازی خواهید داشت. از آن‌ها به نحو احسن استفاده کنید:
– سعی کنید سوالاتی روشن و از پیش گل‌چین‌شده از دیگران بپرسید
– منتظر فرصت برای نشان دادن تخصص و دانش‌تان باشید
– از وقت استراحت و ناهار برای آشنایی با افراد استفاده کنید
– فقط از خودتان صحبت نکنید
– از دیگران درمورد چیزهایی که برایشان مهم است بپرسید

امیدواریم با نظر داشتن نکاتی که عنوان شد، تجربه‌ای خوب از شرکت در سمپوزیوم مدیران حرفه‌ای پروژه داشته باشد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *